Úvod01861 INFONámestie v centre Beluše je oficiálne prístupné verejnosti

Námestie v centre Beluše je oficiálne prístupné verejnosti

Počas víkendu sa v Beluši konal 16. Belušský jarmok a ten zároveň poodhalil budúce možnosti nového námestia v centre Beluše.

Bohatý program počas Belušského jarmoku vytvoril ideálnu kulisu pre slávnostné prestrihnutie pásky na novom námestí. Akt uviedol starosta obce Ján Prekop, ktorému sekundoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. Obaja predstavitelia ocenili najmä spoluprácu medzi obcou a krajom a vzájomnú pomoc na rozbehnutých projektoch. Vďaka intenzívnej práci a odhodlaniu sa podľa Bašku darí uspieť v dotačných schémach aj menším samosprávam, čoho je obec Beluša príkladom. Prítomná bola primátorka mesta Púchov a zároveň poslankyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja Katarína Heneková. Spolu s uvedenými činiteľmi prestrihol pásku prednosta obce Beluša Patrik Štrbák.

Nové námestie v centre obce vzniklo na základe projektu vodozádržných opatrení. Okrem reprezentatívneho priestoru sa podarilo vybudovať ekologicky udržateľné riešenie s opatreniami proti extrémnym výkyvom počasia. Do centra obce sa vrátila zeleň a vytvoril sa priestor pre vzájomné stretávanie.

V najbližších mesiacoch budú na námestí prebiehať posledné úpravy a ako poznamenal starosta obce Beluša p. Ján Prekop : “ Práce na námestí a zároveň vedľa stojacej komunitnej knižnice by sme mali ukončiť už na jeseň.“ 

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...