Úvod01861 INFOMladé športové talenty z Beluše

Mladé športové talenty z Beluše

*tlačová správa

Úspešné mladé športovkyne z Beluše sú majsterkami Slovenska v netradičných športoch.

Zabezpečiť aktívne a zmysluplné trávenie voľného času je snahou mnohých rodičov u svojich detí s cieľom „odtrhnúť“ ich od sveta počítačov, mobilov, tabletov. K najčastejším voľbám patrí šport. Keď sa spojí pevná vôľa, radosť a vytrvalosť, často prídu aj výsledky.

V Beluši starosta obce Ján Prekop spolu s prednostom OcÚ Beluša Mgr. Patrikom Štrbákom dňa 13.12.2022 privítal na slávnostnom stretnutí štyri mladé dievčatá za prítomnosti svojich rodičov, ktorých výsledky sú na medzinárodnej úrovni, a to (pre dievčatá) v netradičných športoch.

Na základe zverejnených výsledkov boli pamätnou plaketou a vecnými darmi odmenené:

11 ročná Liliana Šarlayová, členka bedmintonového klubu BRK Púchov, ktorá sa bedmintonu venuje už takmer šesť rokov a k najväčším úspechom patria dve bronzové medaily z Medzinárodného turnaja v Chorvátsku, dve zlaté a jedna bronzová z Majstrovstiev Slovenska v kategórii do 11 rokov a majsterka Slovenska v štvorhre. Súčasná vicemajsterka v kategórii do 13 rokov je aj členkou reprezentácie.

13 ročná Silvia Laufová, členka klubu Style Karate Lednické Rovne je aktuálnou majsterkou Slovenska v kategórii do 55kg v štýle karate zvanom KUMITE a v kategórii štýl KATE skončila štvrtá. Držiteľka hnedého opasku trénuje stratégiu, sebadisciplínu už piatym rokom. Je pravidelnou účastníčkou pohárových súťaží na Slovensku a v Čechách.

16 ročná Alexandra Ridošková, je študentkou púchovského gymnázia a hoci sa od 4 rokov venuje krasokorčuľovaniu, len pred necelými dvoma rokmi jej učarovala dynamická streľba, v ktorej získala už takmer štyri desiatky ocenení. Začínala na strelnici v Beluši u M. Lachkého, veľkým vzorom je jej otec. Jej devízou je dynamická streľba z 9mm pištole a je aktuálnou majsterkou Slovenska v kategórii junior PCC. Množstvo medailových ocenení jej zabezpečilo účasť na nedávnych majstrovstvách v thajskom Pattay a v roku 2023 ju čakajú Majstrovstvá Európy v Grécku 2023, či účasť na majstrovstvách sveta.

17 ročná Simona Bodoríková, členka klubu CK EPIC Dohňany sa venuje cyklistike a v súčasnosti je juniorskou víťazkou Slovenského pohára, medzi ženami skončila bronzová. Na spoločných majstrovstvách Česka a Slovenska získala bronz v hromadnej časovke a v ďalšom závode v ťažkom kopcovitom teréne vybojovala titul majsterky Slovenska a stala sa členkou slovenskej reprezentácie. Na majstrovstvách Slovenska v dráhovej cyklistike na betónovom ovále premenila svojich päť štartov na päť titulov. Bola nominovaná na majstrovstvá Európy v cestnej i dráhovej cyklistike- zo slovenských účastníkov bola najúspešnejšia. Na majstrovstvách sveta v Izraeli ju sprevádzala smola (stratil sa jej na letisku bicykel, pri hromadnom páde sa ťažšie zranila), čo sa podpísalo na výslednom 20. mieste, ale v svetovom rebríčku UCI na dráhe vo vylučovačke figuruje na skvelom 7. mieste.

„Dnešné stretnutie bolo krásnym dôkazom toho, že keď sa svojej záľube človek venuje zodpovedne a s podporou svojho najbližšieho okolia, dostavia sa aj výsledky. Teší ma, že rodičia ocenených dievčat majú reálny pohľad na podporu rozvoja talentu svojich detí a myslia aj na „zadné vrátka“, teda dbajú na to, aby popri športe nezabúdali aj na vzdelanie. Ďakujem rodičom týchto dievčat za ich podporu. Dievčatá sú veľmi mladé, úspešné v netradičných športoch, učia sa trpezlivosti, disciplíne a často obetujú svoj voľný čas pravidelným tréningom. Všetka vložená drina a odriekanie sa im ale vracia v dosiahnutých úspechoch, ktoré robia radosť im, rodine, blízkym. Aj obec Beluša je na tieto dievčatá hrdá, pretože svojimi výsledkami reprezentujú našu obec a ak to bude v našich silách, chceme im byť nápomocní. Želám im veľa zdravia, pevnú vôľu, úspechy v športe i v ich štúdiách a hlavne nech im šport prináša radosť,“ dopĺňa starosta obce Ján Prekop.