Úvod01861 INFOBeluša bude mať novú záchranku

Beluša bude mať novú záchranku

V rámci Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej Republiky sa plánuje výstavba a obnova staníc záchrannej zdravotnej služby. Na základe štúdie uskutočnenej v spolupráci so Žilinskou Univerzitou bude optimalizovaná sieť staníc na celom území Slovenska s určením miest pre 55 posádok. Potreby jedno, dvoj a troj posádkových staníc majú presne definované parametre, ktoré sa odrážajú v dizajne navrhovaných stavieb.

Obec Beluša bola oslovená s ponukou na zriadenie novej stanice záchrannej zdravotnej služby.

V prípade záujmu musí obec disponovať vhodným pozemkom. Na danom mieste sa počíta s inžinierskymi sieťami, dostupným napojením na verejnú komunikáciu a so súladom s územným plánom obce. Výstavba novej stanice sa uskutoční na obecných pozemkoch v Hloži o výmere 450 metrov štvorcových, ktorým bude v budúcnosti susediť nový Domov pre seniorov. Daný pozemok vybrali zástupcovia obce a Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky pri spoločnej obhliadke. Blízkosť oboch objektov umožní takmer okamžité poskytnutie zdravotnej starostlivosti najzraniteľnejším občanom umiestneným v zariadení pre seniorov.

„Stanica záchrannej služby by sa mala realizovať v roku 2024 až 2025.“ doplnil informáciu starosta obce Beluša Ján Prekop

 

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...