ÚvodKOMUNÁLNE VOĽBY BELUŠA 2022Volebná kampaň sa skončila, na Slovensku plynie moratórium

Volebná kampaň sa skončila, na Slovensku plynie moratórium

Kampaň pre spojené regionálne voľby sa o polnoci skončila. Plynie volebné moratórium, ktoré trvá až do skončenia hlasovania v deň volieb. Počas moratória je zakázané viesť volebnú kampaň akýmkoľvek spôsobom a uverejňovať prieskumy verejnej mienky.

Ministerstvo vnútra upozornilo, že počas moratória sa nesmie zobrazovať platená politická reklama na sociálnych sieťach ani sponzorované príspevky. Zakázaný je aj presun dopravných prostriedkov s kampaňovým vizuálom.

V rámci moratória sa taktiež nesmú :

  • zverejňovať informácie o kandidujúcich politických stranách (v ich prospech alebo neprospech v rozhlasovom a televíznom vysielaní, v rámci audiovizuálnej mediálnej služby na požiadanie, v periodických a neperiodických publikáciách a v agentúrnom spravodajstve)
  • uverejňovať volebné prieskumy, ako aj volebné ankety 

Spojené komunálne a župné voľby sa uskutočnia v sobotu 29.10.2022. Voliči môžu hlasovať len v mieste svojho trvalého bydliska. V jeden deň od 07:00 do 20:00 si budú vyberať starostov, respektíve primátorov, poslancov obecných zastupiteľstiev, ako aj predsedov krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev.

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...