ÚvodKOMUNÁLNE VOĽBY BELUŠA 2022VOĽBY 2022 : Kandidát na poslanca TSK, Ing. Jaroslav Hupka z Beluše

VOĽBY 2022 : Kandidát na poslanca TSK, Ing. Jaroslav Hupka z Beluše

Ing. Jaroslav Hupka, 50r., vysokoškolské vzdelanie, nezávislý kandidát s číslom 11 sa o váš hlas bude uchádzať dňa 29.10.2022 na post poslanca TSK. 

*poznámka redakcie : odpovede pána Ing. Jaroslav Hupku sú uverejnené v plnom rozsahu bez úprav redakcie.

Prečo ste sa rozhodli kandidovať na post poslanca TSK ?

Viedla ma k tomu skutočnosť, že môžem svoje dlhoročné skúsenosti (aj ako bývalého poslanca MsZ v Púchove) pretaviť do práce pre celý okres Púchov. A v neposlednom rade aj podnety od blízkych ľudí, že do krajského parlamentu treba novú krv.

Ako podľa Vás vnímajú ľudia pôsobenie TSK ?

Nato že samosprávne kraje tu už máme dlhšie obdobie, tak sa stretávam aj s prípadmi, že niektorí ľudia ani len nepoznajú kompetencie samosprávnych krajov. Samozrejme, že sú medzi nami ľudia, ktorí vedia, že Nemocnica v Považskej Bystrici je v správe TSK. Taktiež, že v našom okrese máme aj tri stredné školy a aj Domovy a centrá sociálnych služieb. Taktiež majú vedomosť, že aj autobusová doprava je finančne dotovaná samosprávnym krajom. Osobne si myslím keby poslanci, ktorí boli alebo sú v TSK chodili aj medzi svojich voličov, tak by ľudia mali viac informácií a aj väčší záujem o samotný TSK.

S akým programom idete do volieb do TSK ?

Ako už veľa ľudí mohlo pri mojej kampani postrehnúť text: „NOVÁ KRV“, tak chcem byť novým impulzom v našom TSK a iniciovať viacej veci aj pre náš okres Púchov.

Chcem sa zamerať hlavne:

  • Na sociálne istoty pre mladé rodiny a aj pre seniorov.
  • Na dostupnú zdravotnú starostlivosť.
  • Na prepojenie stredného školstva s regionálnymi firmami.
  • Na regionálnu autobusová dopravu.
  • Na regionálny rozvoj medzi susednými okresmi.

Ak sa stanete poslancom, ktorá téma je pre Vás nosná a budete sa jej aktívne venovať ?

Z mojej dlhoročnej praxe určite kvalite ciest v správe TSK a novým investíciám do modernizácie Nemocnice v Považskej Bystrici.

Čo sa budete v rámci pozície poslanca TSK snažiť presadiť v prospech obyvateľov obce Beluša ?

Tak aby som nezabudol aj na športové vyžitie občanov Beluše a okresu Púchov, tak určite vybudovanie 13km úseku cyklotrasy medzi Ladcami a Púchovom. Čerešničkou bude cyklomost, ktorý prepojí našu obec s obcou Lednické Rovne.

Aby naši občania mali zabezpečenú regionálnu autobusovú dopravu a ak bude potrebné, tak aj kvalitné pripomienkovanie zmien grafikonu železničnej osobnej dopravy. V okrese máme významný železničný uzol v meste Púchov a mojou prioritou bude, aby sa v žiadnom prípade neznižoval počet rýchlikov, ktoré v Púchove majú zastavenie ( hlavne v úseku Bratislava – Žilina – Košice ).

Ako by ste odpovedali občanom na otázku, že prečo by mali voliť práve Vás na post poslanca TSK ?

Jaroslav Hupka je zodpovedný, slušný a pracovitý človek. Za svoju 30 ročnú prax vie kde a na koho sa treba obrátiť. Keď sa do niečoho pustí, tak keď je to len trocha možné, tak to dotiahne až do realizácie. Viem Vám sľúbiť, že ak dostanem dôveru od občanov obce Beluša, ale aj celého okresu Púchov, tak sa budem zúčastňovať aj zasadnutí zastupiteľstva obce Beluša a s vedením obce, ktoré vzíde taktiež z volieb 29.10. budem úzko a pravidelne spolupracovať. Ďakujem za Vašu pozornosť.

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...