Úvod01861 INFOVianočná Beluša

Vianočná Beluša

*tlačová správa

Vianočná výzdoba je neoddeliteľnou súčasťou viacerých obcí a miest počas najkrajšieho obdobia roka a prispieva k navodeniu správnej sviatočnej nálady.

 „Aj obec Beluša chcela prispieť k tomuto pocitu a k zatraktívneniu najmä centrálnej časti obce, preto sa rozhodla investovať do novej a efektnej vianočnej výzdoby. Ešte v júni 2022 vtedajší obecní poslanci schválili na tento účel sumu 11 704,00 € z rezervného fondu. Mesiac pred Vianocami zabezpečili pracovníci Oddelenia obecných služieb osadenie novej výzdoby, ktorá je ladená v zlato bielych tónoch a mnohých príjemne prekvapila. Veríme, že počas blížiacich sa sviatkov bude robiť radosť všetkým, ktorí sa prejdú ulicami nielen Beluše, ale aj jej častí, “ ozrejmuje dôvody nákupu vianočnej výzdoby Mgr. Patrik Štrbák, prednosta OcÚ Beluša.

Pracovníci Oddelenia obecných služieb vytvorili adventný veniec zo živej čečiny a svetelných prvkov okolo sochy Beluše, v blízkosti autobusového nástupišťa. Okrem osvetlenia na stĺpoch v okolí celého centra obce sa pozornosť upriamovala najmä na skrášlenie hlavnej výzdoby na priestranstve pred Obecným úradom v Beluši.

Farebné svetelné reťaze roztrúsené po viacerých ihličnatých stromoch boli vymenené za bielo zlaté, sústredené na jednom stromčeku s hviezdou na vrchole. Príjemnou atrakciou, ktorá láka nielen deti, je zostava svietiaceho soba s veľkými saňami, na ktorých je možné posedieť si, odfotiť sa.

O svietiace novinky vo vianočnej výzdobe neprišli ani časti obce- popri už osvetlených stromčekoch pribudli v Hloži pri autobusovej zastávke a v Podhorí pri kaplnke trúbiaci svetelní anjeli, ktorí ohlasujú príchod sviatkov.

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...