Úvod01861 INFOV železničnej stanici Beluša pribudnú cykloprístrešky

V železničnej stanici Beluša pribudnú cykloprístrešky

Zaparkovať v okolí stanice bude už čoskoro jednoduchšie a najmä bezpečnejšie. Vylepšenie majú priniesť dva nové cykloprístrešky.

V posledných dňoch prebehli betonárske práce na oboch strán železnice. Na dvoch miestach tak vyrastú cyklostojany spĺňajúce súčasné ekologické štandardy. Navrhnutý multifunkčný prístrešok má rozmery 3980 x 3120 s dverami o šírke 1100 mm. Použité materiály charakterizuje najmä odolnosť voči vonkajším vplyvom počasia a opotrebovaniu a recyklovateľnosť. Podobné objekty už sa v obci nachádzajú v blízkosti najfrekventovanejších zastávok autobusov.

Projekt je financovaný sumou 50.000 z externých zdrojov (MAS Naše Považie), kde bola obec úspešná v žiadosti o získanie financií. Celková výška investície predstavuje 63.000 eur.

Umiestnenie cykloprístreškov pri železnici predstavuje logický krok k zlepšovaniu mobility občanov na ceste za prácou aj zábavou. Kvalitné technické parametre cyklistickej infraštruktúry spolu s prebiehajúcou výstavbou Vážskej cyklomagistrály predstavujú základný predpoklad, ako občanom poskytnúť kvalitné zázemie pre pohyb na bicykli.

Ako dodal starosta obce Beluša Ján Prekop :  Teraz musíme počkať na vytvrdnutie materiálu a odhadom v polovici augusta sa prístrešky osadia. Cykloprístrešky spĺňajú požiadavky rovnako na moderný dizajn ako aj na materiálové vyhotovenie. Vytvárajú sa tak predpoklady na ich dlhú životnosť, bezpečnosť a nízku prevádzkovú náročnosť.“

zdroj: belusa.sk 

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...