Úvod01861 INFOV Beluši prebiehala letná údržba

V Beluši prebiehala letná údržba

Obec Beluša sa pustila do údržby dvoch významných objektov v správe obce.

Poškodený strop výrazne znehodnotil okolie vstupu do detskej ambulancie pediatričky Dariny Čikovej v zdravotnom stredisku vo vlastníctve obce. Stenu bolo potrebné vzhľadom na jej opotrebovanie sieťkovať. Okrem zníženia rizika popraskania omietky to zjednodušilo manipuláciu pri naťahovaní novej omietky. Rovný a opracovaný povrch nakoniec sa natrel mätovo zeleným odtieňom, aby korešpondoval so zvyškom budovy.

Druhý uvedený projekt v miestnej pálenici rovnako vo vlastníctve obce si vyžiadal komplexnejší zásah ako zdravotné stredisko. Vo vstupnej chodbe, na toaletách pre zákazníkov a v čakárni bola vyliata nová podlaha. Uvedené priestory sa dočkali vymaľovaných stien. Strop v centrálnej časti slúžiacej na destiláciu alkoholu získal novú sieťku, preto sa práce natiahli na tri týždne. Okrem bezpečnostných a hygienických výhod sa tak môžeme od tejto sezóny tešiť pri výrobe destilátov na príjemnejšie prostredie.

„Aktuálne sme uzavreli plánovanú údržbu v uvedených priestoroch. Materiály sme vyberali s dôrazom na ich praktickosť a funkčnosť. Pri rekonštrukcií sme mysleli aj na zázemie pre čakajúcich zákazníkov.“ doplnil informácie vedúci Oddelenia správy majetku a obecných služieb v Beluši Ing. Igor Guliš.

 

 

 

zdroj: belusa.sk

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...