ÚvodTSK INFOSúťaž Dedina roka je spustená

Súťaž Dedina roka je spustená

Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia vyhlásili 12. ročník súťaže Dedina roka.

Výnimočné slovenské obce, ktoré sú úspešné v rozvoji starostlivosti o vidiek a nezabúdajú na svoje tradície a miestnu kultúru, sa môžu do súťaže o prestížny titul prihlásiť do 31. marca 2023. Dedina roka sa v dvojročných intervaloch hľadá od roku 2001, ocenenie už získali rozmanité obce z rôznych kútov Slovenska.

Samotný hodnotiaci proces sa skladá z dvoch častí – prvou je návšteva Národnej hodnotiacej komisie v prihlásenej obci a následne záverečné rokovanie. Okrem titulu Dedina roka sa budú udeľovať ocenenia aj v kategórii Dedina ako hospodár, Dedina ako klenotnica, Dedina ako maľovaná a Dedina ako partner. Výsledky budú známe v druhej polovici roka 2023, absolútny víťaz a nositeľ titulu Dedina roka 2023 bude Slovensko reprezentovať v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

Túto súťaž evidujú aj na obecnom úrade v Beluši, ale neprihlásia sa do nej. Ako pre náš web uviedol prednosta OcÚ Beluša, Mgr. Patrik Štrbák:  „v tejto súťaži sa jedná o prezentovanie výsledkov a úspechov v rozvoji starostlivosti o vidiek, rozmanitosť kultúry a podobne, výhodu majú obce so živým folklórom a ľudovými tradíciami“

To ale neznamená, že sa obec Beluša nebude zapájať do iných súťaží. „Plánujeme sa zapojiť tento rok, napr. Európsky týždeň mobility v septembri, či v kampani Do prace na bicykli, ktoré sú obci Beluša zameraním a aktivitami bližšie“ doplnil prednosta OcÚ Beluša, Mgr. Patrik Štrbák.

zdroj/fotto: TSK

https://www.dedinaroka.sk/

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...