Úvod01861 INFOSkvalitnenie pobytu v domove seniorov v Beluši

Skvalitnenie pobytu v domove seniorov v Beluši

V sociálnych zariadeniach stúpa počet imobilných klientov. Ak to poručníkom dovoľuje stav dotknutej osoby, nechávajú ju radšej v domácej starostlivosti. Väčšina klientov v belušskom zariadení vyžaduje náročnejšiu opateru. Všetci 15 klienti aktuálne disponujú polohovateľnými posteľami, ktoré uľahčujú personálu každodennú pracovnú rutinu.

Obec Beluša zakúpila pre klientov svojho zariadenia opatrovateľskej služby elektrickú polohovateľnú posteľ s antidekubitným matracom v hodnote 2.299,58 eur.

Antidekubitné matrace s polohovateľnými posteľami považujem v prípade imobilných klientov za nutnosť. Minimalizujú u klientov riziko preležanín, a tým výrazne zvyšujú kvalitu ich života,“ dodáva nová vedúca zdravotná sestra Miroslava Bajzová, ktorá nahradila Helenu Koncovú.

Obec Beluša zároveň plánuje viaceré aktivity zamerané na zvyšovanie kvality života seniorov a starostlivosti o zdravie. Na pozemkoch v Hloži pribudne stanica rýchlej zdravotnej služby, vedľa ktorej by mal časom stáť aj nový domov pre seniorov.

 

 

zdroj: belusa.sk 

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...