Úvod01861 INFONové hracie prvky v Beluši a v Hloži

Nové hracie prvky v Beluši a v Hloži

Na začiatku školského roka si žiaci Základnej školy v Beluši a škôlkari z Materskej školy v Beluši a elokovaného pracoviska v Hloži našli na svojich školských dvoroch nové hracie prvky.

Materská škola v Beluši sa snaží priebežne rozširovať vonkajšie ihriská. Ako doplnila riaditeľka Irena Gulišová: „Pohyb detí v exteriéri zlepšuje ich imunitu, kondíciu, náladu a znižuje riziko úzkostí a ďalších civilizačných chorôb. Po malej prechádzke sa zlepšuje kvalita poobedňajšieho spánku.“

Cena jednotlivých prvkov sa pohybovala okolo 1.600 až 1.700 eur za kus. V novom školskom roku tak lanová pyramída na belušskom pracovisku umožňuje najmenším deťom zlepšiť si svoje lezecké schopnosti. Tunel v tvare leva a minidomček im naopak poskytujú krytý a bezpečný priestor pre rozvoj pohybovej fantázie.

V elokovanom pracovisku v Hloži pribudol pohyblivý chodník, tri hrazdy a tabuľa na kreslenie.  „Hracie zostavy pomáhajú rozvíjať u detí rozvahu, silu, vytrvalosť a obratnosť. Zároveň umožňujú podporovať vzájomné vzťahy, kedy staršie detí dávajú pozor na mladšie.“ doplnila informácie zástupkyňa Materskej školy v Beluši pre elokované pracovisko Hloža Tamara Suchá

Na ihrisko na Základnej školy v Beluši pribudla kombinovaná jednovežová zostava v hodnote 5.136 eur. Tvoria ju schodíky so šmýkalkou a tunelom. Primárne by mala slúžiť deťom v školskom klube v popoludňajších hodinách.

 

zdroj: belusa.sk

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...