Úvod01861 INFONAJLEPŠIU WEB STRÁNKU na Slovensku má BELUŠA

NAJLEPŠIU WEB STRÁNKU na Slovensku má BELUŠA

*tlačová správa

Koncom roka 2022 sa konalo vyhlásenie výsledkov 19. ročníka súťaže ZlatyErb.sk 2022, ktorú každoročne vyhlasuje Únia miest Slovenska a eSlovensko spoločne so Združením informatikov samospráv Slovenska a Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Cieľom tejto súťaže je podpora informatizácie slovenských samospráv a ohodnotenie snahy zástupcov samospráv pri zvyšovaní kvality poskytovaných elektronických služieb voči informovaniu verejnosti.

Do 19. ročníka sa zapojilo rekordných 83 samospráv, medzi ktorými bola aj obec Beluša. Tá pri svojej prvej účasti v tejto súťaži zvíťazila v kategórii Najlepšia stránka obcí, ktorá spolu s kategóriou Najlepšia stránka miest a mestských častí a kategóriou Najlepšia stránka samosprávnych krajov tvorí tri hlavné kategórie.

Porota hodnotila 59 kritérií v 11 kategóriách a Beluša získala bodové skóre 45,8 (o tri desatiny viac ako druhá obec Špačince). Odborníci bodovali úroveň reakcie na žiadosť o poskytnutie informácií, povinne zverejňované informácie o obci, obecnom zastupiteľstve, o dokumentoch obce, povinne zverejňované informácie (objednávky, zmluvy, faktúry), kontakty, údaje o kultúre, histórii, cestovnom ruchu obce. Hodnotila sa prehľadnosť, zrozumiteľnosť, grafický dizajn, ovládanie stránky, bezbariérovosť prístupu, či technická správnosť. Kompletné hodnotenie a výsledky súťaže nájdete na stránke ZlatyErb.sk.

Belušská webová stránka zvíťazila v súťaži o najlepšie internetové stránky Zlatý erb.sk

„Prvenstvo v súťaži nás veľmi milo potešilo, navyše keď sme zvíťazili hneď pri našej prvej účasti v tejto súťaži. Je to pre nás signál a ocenenie od odborníkov, že redizajn webového sídla v roku 2021 s ohľadom na prehľadnosť, aktuálnosť a informačnú nasýtenosť sa vydaril. Aj čísla návštevnosti svedčia o tom, že zverejňované informácie vnímajú občania ako dôveryhodné, transparentné a spoľahlivé,“ hodnotí víťazstvo obecného webového sídla prednosta OcÚ Mgr. Patrik Štrbák.

O tom, že informovanosť je pre občana veľmi dôležitá, svedčí aj fakt pokračujúceho rastu sledovateľov, či návštevníkov oficiálnych obecných informačných kanálov. Za rok 2022 vykazuje obecné webové sídlo takmer 51 tisíc návštevníkov (o takmer 4 000 viac ako v roku 2021). Mobilnú aplikáciu vObraze sleduje už 1 038 občanov (o cca 300 viac oproti minulému roku). O približne 550 sledovateľov vzrástol počet na oficiálnom FB konte obce Beluša na sociálnej sieti. Zo súčasných 2 867 sledovateľov je až 67 % žien. Najväčšie vekové zastúpenie je v kategórii 25-44 rokov. Okrem domácich sledovateľov z Beluše sa o dianie v obci zaujímajú nielen v okolí, ale napr. aj v Bratislave, Trenčíne či dokonca v susedných štátoch, v USA, Veľkej Británii, Švajčiarsku, Holandsku.

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...