Úvod01861 INFOHľadá sa aquapark !

Hľadá sa aquapark !

Písal sa rok 2018 a slovenskými médiami  prebehla informácia, že na Slovensku by mal vzniknúť najväčší aquapark. A to konkrétne u nás v Beluši v časti Belušské Slatiny.

Zámer vybudovať aquapark mal vo svojom volebnom programe v roku 2018 aj súčasný starosta obce Beluša p. Ján Prekop ako jeden z volebných bodov : „Budovanie kúpeľného areálu a aquaparku v Belušských Slatinách

Investor chcel na ploche 174-tisíc metrov štvorcových vybudovať areál s 22 bazénmi, 25 toboganmi, jednými privátnymi saunami v saunovom svete v rámci aquaparku. Zaparkovať pri aquaparku podľa plánov mohlo až 300 aut. Investor chcel do projektu vložiť 100 miliónov eur.

Ako to pri každom takomto veľkom projekte býva, tak aj tento mal svojich fanúšikov a odporcov. Mnohí obyvatelia Beluše by komplex, ktorý by do obce  prilákal tisícky turistov ročne privítali, iní obyvatelia obce Beluša sa báli zvýšeného dopadu na životné prostredie, či straty pokoja v oblasti, kde mal aquapark stáť.

Samotný starosta obce Beluša p. Ján Prekop sa vtedy vyjadril, že ho zašlá sláva Belušských Slatín mrzí a je rád, že je vyhliadnutý investor, ktorý chce oživiť kúpeľníctvo v Belušských Slatinách, ktoré boli v minulosti vychýrenou kúpeľnou oblasťou. V roku 2018 starosta obce Beluša p. Prekop taktiež povedal, že „Ide o veľký priestor, ktorý je  pre takéto využitie vyčlenený aj v územnom pláne a obec Beluša vlastní až deväť vrtov“

Kompetentné osoby sa v roku 2018 vyjadrili, že ak dôjde k vysporiadaniu pozemkov a všetkým potrebných administratívnym úkonom, prvá technika by mohla začať na pozemku pracovať už v roku 2020.

…. píše sa rok 2022 a aquapark nestojí.

Obrátili sme sa na obecný úrad v Beluši s otázkou, ako je na tom projekt aquaparku a ako sa plánuje využiť potenciál Belušských Slatín.

Z obecného úradu Beluša nám prišlo nasledovné stanovisko (*celé stanovisko je bez úprav redakcie)

„aquapark momentálne nie je „témou dňa“ (aj z dôvodu energetickej krízy a zvyšovania cien energií, nakoľko práve takéto zariadenia budú nútené šetriť) treba ale povedať, že na podzemné termálne vody sú napojené kúpele v Trenčianskych Tepliciach a keď naplno fungujú kúpele ovplyvňuje to stav vody aj v Belušských Slatinách (ktorý výrazne ovplyvňuje aj sucho).
Rovnako treba podotknúť, že obec Beluša vyvíja aktivity smerom k súkromným vlastníkom, ktorí vlastnia bývalé kúpeľné, reštauračné, hotelové zariadenia, vrátane kúpaliska. Zámer odpredaja pozemkov nebol úspešný, sme radi, že sme dostali do nájmu pozemky v susedstve bývalého kúpaliska a toto miesto sme zrevitalizovali, vybudovali na ňom ihrisko s detskou zostavou, workoutom, zázemím, pingpongovým stolom. Rovnako bolo obnovené okolie a prameň pri Lurdskej jaskynke oproti kláštoru a v participatívnom rozpočte sme podporili finančne i pomocou projekt Obrej lavičky oproti Kiosku, na ktorý nadväzuje projekt Cesta básnikov“

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...