Úvod01861 INFODotácia pre DHZ Beluša, Hloža a Podhorie

Dotácia pre DHZ Beluša, Hloža a Podhorie

Dobrovoľné hasičské zbory Beluša, Hloža a Podhorie získali dotácie v hodnote po 3.000 eur, dohromady teda 9.000 eur z Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky. Každý tím sa rozhodol využiť prostriedky na nákup odlišného vybavenia.

Beluši investovali do nákupu hasičského vysávača, práčky na hadice a servisnej prehliadky vozidla. Údržbou prešlo aj jedno z čerpadiel. Michal Želiar označil aktuálne za prioritu belušského hasičského zboru tréning mládeže. 

Dôraz na prácu s deťmi prízvukuje aj vedúci hasičského oddielu v Podhorí Peter Kvocera. Financie použili v Podhorí na údržbu vozidla a čerpadla. Zakúpili si požiarne hadice a ďalšie potreby vrátane búracieho kladiva, sekier, záchranárskych nožov a termokamery. Súčasťou výdavkov bola aj špeciálna skrinka na defibrilátor, ktorý by mal byť zakúpený do konca roka.

Dobrovoľný hasičský zbor v Hloži na čele s Jurajom Turzom investoval do vysokovýkonného stojanového svietidla a hasičskej výstroje pre troch nových členov. Okrem dvoch mladíkov vstúpila do zboru aj Alžbeta Turzová. Tímy sa aktívne zúčastňujú rôznych súťaží.

Všetky dotácie z Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky musia byť využité na nákup prostriedkov na protipožiarnu ochranu. Obec Beluša sa podieľala na dotácií desaťpercentnou spoluúčasťou.

Dobrovoľný hasičský zbor Beluša organizuje 16. septembra hasičskú súťaž o pohár starostu obce Beluša pre deti aj dospelých, čím symbolicky oslávi 145. výročie svojho založenia. 

 

 

 

zdroj / fotto: belusa.sk

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...