Úvod01861 INFODlho očakávané prepojenie medzi Belušou a Lednickými Rovňami je realitou

Dlho očakávané prepojenie medzi Belušou a Lednickými Rovňami je realitou

Župan Jaroslav Baška sa spolu so starostom obce Beluša Jánom Prekopom a ďalšími starostami, predstaviteľmi samospráv, zástupcami slovenskej cyklistiky a nadšencami stretli na oficiálnom otváraní úseku Púchov – Ladce. 12,2 kilometrový úsek prinesie okrem rekreačnej cyklistiky možnosť voľby nemotorovej dopravy pri dochádzaní do práce v okrese Púchov.

Do dokončenia cyklospojenia medzi Žilinským a Trnavským krajom chýba už len menej ako 40 z pôvodných 100 km. Tento rok plánuje kraj spustiť stavbu ďalších úsekov Trenčín-Dubnica nad Váhom, priemyselný park a Nemšová-Dubnica nad Váhom – Ladce.

Obec Beluša sa aktívne zapojila do získavania pozemkov, pod novou cyklotrasou, aby mohol administratívny aj realizačný proces kontinuálne napredovať. Celý úsek v hodnote 10,2 milióna eur bol postavený za 305 dní, najťažšiu časť predstavoval cyklomost.

 „Som hrdý na vzájomnú spoluprácu jednotlivých katastrov pri získavaní územných rozhodnutí a samotnej realizácií cyklotrasy. Veľmi nám záležalo na tom, aby sme vytvorili novú infraštruktúru medzi nami a Lednickými Rovňami“ doplnil starosta obce Ján Prekop.

 

zdroj: TS, TSK

 

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...