ÚvodKOMUNÁLNE VOĽBY BELUŠA 2022Bude mať Beluša svojho poslanca v TSK ?

Bude mať Beluša svojho poslanca v TSK ?

O tom môžete svojím hlasom rozhodnúť v sobotu 29.10.2022 v spojených komunálnych a župných voľbách. Volebné miestnosti sa otvoria o 7.00 h. a zatvoria o 20.00 h.

Vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov si Slováci volia predsedov ôsmich VÚC a poslancov zastupiteľstiev samosprávnych krajov.

Pre lepšiu prehľadnosť budú jednotlivé hárky oddelené farebne. Župná časť  bude modrá, komunálna biela. Týka sa to hlasovacích lístkov, obálok aj urien.

Župan a poslanci VÚC, teda zastupiteľstvo na úrovni kraja, má na zodpovednosti agendu dopravy – cesty druhej a tretej triedy, organizujú verejné súťaže o prímestskej a diaľkovej doprave a spravujú zdravotnícke zariadenia či niektoré sociálne zariadenia. Ich agenda sa týka aj životného prostredia, kultúry a športu. 

Celkovo záujem zo strany občanov o VÚC a jeho kompetencie ako aj fungovanie je minimálny. Pritom má VÚC vo svojej kompetencií veľmi dôležité rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú aj samotnú obec Beluša. Je veľmi dôležité a potrebné, aby najväčšia obec v Trenčianskom kraji mala svojho zástupcu vo VÚC na poste poslanca TSK.

V našom volebnom obvode č.8 (okres Púchov) sa volia traja poslanci. O post poslanca TSK majú záujem aj traja občania obce Beluša.

Nenechajme si premrhať túto príležitosť a spoločne našimi hlasmi pošlime zástupcu obce Beluša do zastupiteľstva TSK.

Kandidáti z Beluše na post poslanca TSK sú:

11. Jaroslav Hupka, Ing., 50 r., manažér, Beluša, nezávislý kandidát http://01861.sk/volby-2022-kandidat-na-poslanca-tsk-ing-jaroslav-hupka-z-beluse/

13. Andrea Jankovičová, Ing., 51 r., riaditeľka centra sociálnych služieb, Beluša, SMER – sociálna
demokracia, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, Slovenská národná strana http://01861.sk/volby-2022-kandidatka-na-poslankynu-tsk-belusanka-ing-andrea-jankovicova/

26. Patrik Štrbák, Mgr., 30 r., prednosta obecného úradu, Beluša, nezávislý kandidát http://01861.sk/volby-2022-kandidat-na-poslanca-tsk-belusan-mgr-patrik-strbak/

 

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...