Úvod01861 INFOBelušský pumptrack sa dostal na mapu Slovenského pohára

Belušský pumptrack sa dostal na mapu Slovenského pohára

Minulý rok vznikol v športovom areáli v miestnej časti Hloža druhý najväčší asfaltový pumptrack na Slovensku. Spolupráca obce Beluša a občianskeho združenia Strážovská stopa priniesla tento rozvíjajúci sa šport aj do našich končín. O atraktívne prepojenie troch samostatných okruhov pre cyklistov sa postaral zhotoviteľ Roman Kaločay, ktorý sa spoločne s nadšencami pumptracku podieľa na rozširovaní tohto športu po celom Slovensku.

„Už pri príprave a realizačnej fáze pumptracku sme uvažovali o možnosti organizovať tu rôzne súťaže a tréningové kempy. Na júlových pretekoch si vyskúšame naše vízie v praxi.“ povedal predseda združenia Strážovská stopa a riaditeľ pretekov Juraj Belobrad. 

Pumpcup a dirtcup sa uskutočnia v sobotu 8.7.2023. Pumpcup preverí rýchlosť a obratnosť pretekárov na okruhu, dirtcup naopak technické prevedenie trikov pri skoku do nafukovacieho doskočiska. Súťaže sa môžu zúčastniť nelicencovaní i licencovaní jazdci, ktorí zároveň získavajú body do Slovenského pohára. V rámci sprievodného programu si zasúťažia aj deti v kategóriách do štyroch a do ôsmich rokov na odrážadlách, bicykloch alebo kolobežkách. Hlavná súťaž bude prebiehať podľa platného poriadku Slovenského zväzu cyklistiky. 

Pumptrack v Beluši sa líši od ostatných podobných projektov tým, že je zameraný skôr na triky ako dĺžku. Jeho špecifický dizajn umožní jazdcom v sobotu 8.7. ukázať svoje schopnosti v divácky atraktívnom prevedení.

Na záver Juraj Belobrad ešte dodal, že : „Belušský pumptrack prilákal za posledný rok mnoho cyklistických nadšencov z blízkeho aj vzdialeného okolia. Radi by sme zapojili do organizácie a marketingu viac dobrovoľníkov, preto nás v prípade záujmu neváhajte kontaktovať.“

 

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...