Úvod01861 INFOBelušania dostanú na jeseň novú knižnicu

Belušania dostanú na jeseň novú knižnicu

V Obecnej knižnici prebieha v tejto dobe okrem inventarizácie aj komplexná rekonštrukcia priestorov

Obec Beluša obdržala podpísanú zmluvu z Fondu na podporu umenia v hodnote 1.500 eur s minimálnou povinnou spoluúčasťou obce na úrovni 166,70 eur. Tieto finančné prostriedky budú slúžiť na nákup nových kníh.

Aktuálne sa vymieňajú okná. Ďalej budú nasledovať nové podlahy, steny a omietky. Priamo z knižnice sa po novom dostanete aj na toalety. Veľkú zmenu pre znevýhodnených čitateľov prinesie schodolez, ktorý im konečne po rokoch umožní vstup do priestorov na poschodí bývalej školskej jedálne. Orientáciu uľahčia nové tabule i reprezentatívny vchod.

Rekonštrukcia knižnice sa financuje prostredníctvom dotácie Ministerstva kultúry SR z európskych štrukturálnych a investičných fondov v hodnote 187.715,97 eura.

Z knižnice by sa mal postupne stať multikultúrny komunitný priestor pre všetky generácie. Okrem základného zázemia pre recepciu a políc bude mať nová knižnica aj pohovku, kreslá, komunitné stoly či sedacie vaky.

 „V knižnici možno pozorovať rýchly a viditeľný progres, ktorý už na jeseň zažijú aj samotní občania. Priestor sa otvoril, presvetlil, vznikajú plochy na vzájomné stretnutia a zážitky. Tešíme sa na oficiálne spustenie prevádzky.“ doplnil informácie prednosta obce Beluša Mgr. Patrik Štrbák. 

zdroj: belusa.sk

Najnovšie príspevky

Zdieľaj...

Mohlo by sa vám páčiť...